مدیرجهاد کشاورزی شهرستان بهار خبر داد

افتتاح ۶ پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان بهار
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار از افتتاح۶ پروژه کشاورزی و دامپروری با اعتبار ۵۷ میلیارد ریال در شهرستان بهار خبر داد.

به گزارش ایوا هوشنگ کرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه به مناسبت هفته دولت ۶ پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان بهار افتتاح می‌شود، افزود: این پروژه‌ها شامل چهار پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار، یک واحد دامداری ۱۰۰ رأسی گاو شیری و یک واحد صنایع غذایی است.

وی گفت: برای اجرای این پروژه‌ها بیش از ۵۷ میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات بانکی و بلاعوض دولتی هزینه شده و با اجرای این پروژه ها برای ۶۹ نفر اشتغال ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهار ادامه داد: طرح آبیاری کم‌فشار مزارع و باغات روستای نورآباد در سطح ۱۳۴ هکتار با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۱ میلیون و هشتصد هزار ریال است.

وی خاطرنشان کرد: از این مبلغ ۴ میلیارد و ۲۸۸ میلیون ریال سهم دولت و هفتصد و شصت و سه میلیون هشتصد هزار ریال سهم متقاضی است.

کرمی با اشاره به اینکه محل تامین اعتبار طرح، صندوق توسعه کشاورزی است، اضافه کرد: هدف از اجرای طرح جلوگیری از پرت آب کشاورزی در مراحل انتقال و توزیع آب و افزایش راندمان آبیاری است.

گفتنی است طرح آبیاری نورآباد روز گذشته با حضور فرماندار و مسئولین شهرستان و امروز نیز طرح تولید مرباجات و شربت میوه با حضور صیدایی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مسئولین شهرستان در شهرک صنعتی بهاران افتتاح شد.

انتهای پیام/