ایجاد پلاتو تئاتر در شهرستان بهار
مراسم اختتامیه سی امین جشنواره تئاتر استان همدان در شهرستان بهار برگزار و برگزیدگان جشنواره معرفی و تجلیل شدند.

به گزارش ایوا به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این مراسم تئاتر را بهار طبیعت همه هنرها دانست.

علیرضا درویش‌نژاد یکی از ویژگی های این دوره از جشنواره را داوران قوی عنوان کرد و گفت: تمرکز زدایی از مرکز استان در برگزاری جشنواره از دیگر ویژگی‌های این جشنواره است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه جشنواره در شهرستان بهار برگزار شد؛ به این معنی است که باید همه استعدادها اجازه بروز و ظهور داشته و همه شهرستان های استان از ظرفیت های فرهنگی و هنری بهره مند شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تأکید بر توجه به مباحث آموزشی در تولید نمایش، گفت: با نمایش های تخصصی و پز روشنفکری نمی توان مردم را به سالن های نمایش آورد؛ آثار نمایشی باید مخاطب پسند بوده و بار آموزشی داشته باشد.

درویش‌نژاد با بیان اینکه سینما، تئاتر، موسیقی و کتاب زمینه اصلی توسعه جامعه را فراهم می کند؛ افزود: اقتصاد جامعه باید در کنار فرهنگ توسعه یابد، اقتصاد بدون فرهنگ یعنی اضمحلال جامعه.

وی در پایان با تأکید بر اینکه هنرمندان ما نباید در شهرستان‌ها دغدغه پلاتو داشته باشند؛ از ساخت پلاتو تئاتر در شهرستان بهار خبر داد.

در ادامه این مراسم از مادر شهید «یوسف بهرامی دلیر» که در دوران دانش آموزی سابقه تئاتر داشتند؛ تجلیل شد.