بیمارستان آیت الله بهاری با حضور معاون اول رییس جمهور به بهره برداری می رسد


رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: با حضور «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری بیمارستان ۸۶ تخت خوابی آیت الله بهاری (ره) شهرستان بهار بهره برداری می شود.

به گزارش ایوا حبیب الله موسوی بهار روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این بیمارستان جنرال و شامل تمام تخصص ها و خدمات پزشکی است.
وی اضافه کرد: بیمارستان سابق آیت الله بهاری محدود و دارای فضای کوچکی و شمار تخت بستری کمتری بود و امکان ارائه خدمات مختلف پزشکی در این مکان وجود نداشت.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: بیمارستان جدید آیت الله بهاری علاوه بر شهرستان بهار می تواند خدمات بهتری به بیماران همدان ارایه دهد.
موسوی بهار اضافه کرد: عملیات اجرایی این طرح با همکاری وزارت مسکن از سال ۱۳۹۰ آغاز و تجهیز و بهره برداری از آن به علوم پزشکی محول شد.
وی اظهار داشت: برای تجهیز این بیمارستان حدود ۱۰۰ میلیارد ریال تاکنون هزینه شده و هم اینک آماده بهره برداری است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان توضیح داد: این بیمارستان با زیربنای هشت هزار مترمربع در زمینی به مساحت ۱۳ هزار مترمربع و در چهار طبقه احداث شده است.
موسوی بهار اضافه کرد: بیمارستان جدید آیت الله بهاری شامل بخش های اورژانس، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال، آی سی یو، سی سی یو، دیالیز، رادیولوژی و آزمایشگاه است.
همزمان با دهه فجر ۷۹۷ طرح به ارزش ۱۴ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال و ایجاد سه هزار و ۷۲۶ فرصت شغلی در استان همدان بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

انتهای پیام/