تولد “درگزین” دهمین شهرستان استان همدان

هیات دولت در اجرای قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری با ارتقای بخش «قروه درجزین» رزن به شهرستان «درگزین» موافقت کرد.

به گزارش ایوا مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نام «قروه درجزین» به شهرستان «درگزین» با مرکزیت شهر «قروه درگزین» تغییر یافت.
ابوالقاسم الماسی یادآوری کرد: با تبدیل شده این شهر به شهرستان، ساختار اداری آن نیز تغییر یافته و با ابلاغ این مصوبه از سوی وزارت کشور برای این شهرستان تا تعیین شدن فرماندار، سرپرستی انتخاب می شود.
وی ارتقای ساختار حاکمیتی، خدمات رسانی و امکانات رفاهی، کاهش رفت و آمد مردم به مرکز شهرستان برای پیگیری امور و رسیدگی به درخواست و مطالبات مردمی در «درگزین» را از مزیت های شهرستان شدن درگزین برشمرد.
مدیرکل سیاسی انتخابات استانداری همدان بیان کرد: از این پس اعتبار شهرستانی نیز برای این منطقه در نظر گرفته می شود و این افزایش اعتبار در توسعه صنعت، رونق اشتغال، کشاورزی و درآمد مردم تاثیر دارد.
معاون فرماندار رزن نیز در این ارتباط گفت: اهالی قروه درجزین از مدت های پیش درخواست شهرستان شدن این شهر را ارائه کرده بودند که پیگیری هایی در این باره توسط مسئولان حوزه تقسیمات کشوری صورت گرفت.
علیرضا نوربخش افزود: چارچوب هایی نظیر فاصله از مرکز شهرستان، جمعیت، موقیعت راهبردی، مساحت و دیگر مولفه ها در شهرستان شدن تاثیر دارد.
پیشتر شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه درجزین و سردرود دارای ۱۲۶ روستای دارای سکنه و در مجموع ۱۱۹ هزار نفر جمعیت در ۸۱ کیلومتری مرکز استان همدان قرار داشت که قروه درجزین از این شهرستان منفک شد.

انتهای پیام/