روز گذشته برق ۴۴ روستای استان همدان قطع شد/ مشکل خاصی در شهرستان نداشتیم


فرماندار شهرستان بهار وضعیت شهرستان را عادی ارزیابی کرد و گفت: طی دو روز گذشته شدت بارندگی را در شهرستان داشتیم که خطر سیل شهرها و روستاها را تهدید می کرد و باعث ایجاد ۸ مورد آبگرفتگی شهری و بسته شدن گردنه همه کسی شد ؛ اما موارد مدیریت شد و خوشبختانه مشکل خاصی به وجود نیامد.

به گزارش ایوا احسان قنبری در گفتگو با خبرنگار نافع، گفت: روز گذشته با شدت گرفتن بارش ها برق ۴۴ روستا قطع شد که با همکاری پرسنل ، برق اکثر آنها تا شب گذشته وصل شد و تنها ۱۳ روستا باقی مانده بود که تا یکی دو ساعت دیگر برق باقی روستاها نیز وصل خواهد شد.
وی ادامه داد: بر اثر بارندگی راه ۳ روستا در مسیر روستای وهنان مسدود شده بود که امکان بازگشایی نبود اما هم اکنون با هماهنگی صورت گرفته لودر در محل حاضر شده و تا یکی دو ساعت آینده راه این روستاها نیز بازگشایی خواهد شد.
قنبری ادامه داد: شهرک صنایع غذایی نیز دیروز با آبگرفتگی مواجه بود که  مشکل آن نیز مرتفع شد و خوشبختانه تلفات جانی در بر نداشت.
وی در مورد خسارت به منازل مسکونی گفت: حدود ۴۰ یا ۵۰ خانه روستایی و شهری بر اثر بارندگی دچار آسیب شدند که این خسارت جزئی بوده و خوشبختانه آسیب جانی در پی داشته است. همچنین در بعضی از منازل آبگرفتگی داشتیم که با همکاری پرسنل شهرداری و آب و فاضلاب شهری مدیریت شد و خوشبختانه مشکل حادی در شهرستان به وجود نیامد.
فرماندار بهار در مورد احتمال ادامه بارندگی در روزهای آتی گفت: طبق گزارش یک هفته ای که به ما داده اند شدت بارش ها در دو روز گذشته بود و اگر هم بارش داشته باشیم در روزهای آتی به شدت دو روز گذشته نیست و مشکل چندانی نخواهیم داشت.
فرماندار در ادامه با تشکر از مردم شهرها و رستاها گفت: با اطلاع رسانی که در چند روز گذشته انجام شده بود همه مردم آمادگی لازم را داشتند و میزان اعتراضات کم بود حتی دیروز که با قطعی برق ۴۴ روستا مواجه شدیم، همه آمادگی داشتند و بیشترین همکاری را با ما کردند که این خود جای تقدیر و تشکر دارد.

انتهای پیام/