سلامتکده طب سنتی در بهار راه اندازی می شود


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه اندوخته بسیاری از کشورها که هم اکنون در زمینه طب سنتی فعالیت دارند کمتر از ما است، ابراز امیدواری کرد: اجرای این برنامه در شهرستان بهار تجربه موفقی برای گسترش طرح در دیگر شهرستانها باشد.

به گزارش ایوا به نقل از مهر قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان از راه اندازی سلامتکده طب سنتی در استان همدان خبر داد و گفت: به زودی جذب داروساز و راه‌اندازی داروخانه طب سنتی آغاز می‌شود. مدیر شبکه بهداشت و درمان بهار نیز با بیان اینکه جای طب سنتی در وزارت بهداشت خالی بود که این امر نیز محقق شد، گفت: مقرون به صرفه بودن استقبال مردم به طب سنتی را فراهم کرده است.

محمد به‌نشان گفت: مدیران باید با برنامه ریزی مناسب اجرای موفق برنامه ادغام خدمات طب سنتی را ممکن کنند تا خدمات خوبی به مردم ارائه شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بهار پایلوت ادغام طب سنتی در نظام ارائه خدمات سطح اول انتخاب شده است، گفت: این شهرستان دارای ۶۳ هزار و ۸۶۷ جمعیت در روستا و ۶۰ هزار و ۱۶۸ نفر در شهر است و دارای ۱۷ هزار ۴۰۴ خانوار روستایی و ۱۸ هزار و ۲۳ خانوار شهری است.

وی گفت: ۴۸ خانه بهداشت، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت روستایی، یک پایگاه بهداشت و ۶ مرکز خدمات جامع سلامت شهری در این شهرستان ارائه خدمات می‌کند.

انتهای پیام/