شهرستان بهار رکورددار افزایش آمار طلاق


معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان گفت: در ۹ ماهه سال ۹۷ در استان همدان ۱۰ هزار و ۷۹۹ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.

به گزارش ایوا محرم روزبه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  با بیان این که در سال ۹۶ از هر ۵ ازدواج در استان همدان یک ازدواج به طلاق منجر شد اظهار داشت: در سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۳۶ واقعه ازدواج و ۳ هزار و ۴۷ واقعه طلاق در استان همدان به ثبت رسید.

وی افزود: در ۹ ماهه سال ۹۷ در استان همدان ۱۰ هزار و ۷۹۹ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.

روزبه عنوان کرد: آمار ازدواج در استان همدان در ۹ ماهه سال گذشته ۱۱ هزار و ۹۳۳ واقعه بوده  که در مقایسه ۹ ماهه سال ۹۷ با مدت مشابه در سال گذشته آمار ازدواج در استان همدان ۹٫۵ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به این که در ۹ ماهه سال ۹۶ در شهرستان همدان ۴ هزار و ۵۱۷ ازدواج اتفاق افتاده گفت: آمار ازدواج در شهرستان همدان با ۷٫۴ درصد کاهش نسبت مدت مشابه در سال گذشته به ۴ هزار و ۱۸۳ مورد در سال ۹۷ رسیده است. 

روزبه تصریح کرد: پس از شهرستان همدان، شهرستان ملایر با یک هزار و ۶۹۳ ازدواج بیشترین ثبت ازدواج را در ۹ ماهه سال ۹۷ در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده است.

وی با اعلام این که در ۹ ماهه اول سال ۹۶ در استان همدان ۲ هزار و ۸۷۹ واقعه طلاق به ثبت رسیده گفت:  آمار طلاق تا پایان آذر ماه سال ۹۷ با ۲٫۲ درصد افزایش نسبت به ۹ ماهه سال گذشته به ۲ هزار و ۹۴۳ مورد رسیده است.

روزبه عنوان کرد: در شهرستان همدان آمار طلاق در ۹ ماهه سال ۹۷ نسبت به ۹ ماهه سال ۹۶ با ۳ درصد کاهش مواجه شده است.

وی افزود: در ۹ ماهه سال ۹۶ یک هزار و ۳۵۸ واقعه طلاق در شهرستان همدان به ثبت رسید اما آمار طلاق در ۹ ماه سال ۹۷، یک هزار و ۳۱۷ مورد بوده است.

روزبه با اشاره به این که بیشترین افزایش نرخ طلاق در ۹ ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۶ با ۴۸٫۶ درصد افزایش مربوط به شهرستان بهار است تاکید کرد: در شهرستان‌های تویسرکان، کبودرآهنگ و رزن آمار طلاق در ۹ ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به ترتیب ۱۷٫۶، ۱۳٫۷ و ۹٫۵ درصد کاهش داشته است.

وی با اعلام این که ۳ هزار و ۵۴۵ نفر در استان همدان در صف وام ازدواج هستند عنوان کرد: تا پایان آذر ماه امسال ۳۱۰ میلیارد و ۱۸۷ میلیون تومان وام ازدواج در استان همدان به متقاضیان پرداخت شده است.

روزبه افزود: مبلغ پرداختی وام ازدواج در ۹ ماهه سال گذشته ۳۰۳ میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان بوده است.

وی از مشارکت ۲۳ بانک و موسسه مالی استان در پرداخت وام ازدواج خبر داد و گفت: بانک ملی با ۱۸ درصد، بانک ملت با ۱۵ درصد و بانک کشاورزی با ۱۴ درصد کل پرداختی‌ها در ۹ ماهه سال ۹۷ بیشترین مشارکت را در بین بانک‌ها و موسسات مالی استان همدان در پرداخت وام ازدواج داشته‌اند.

روزبه تاکید کرد: بانک‌ها و موسسات مالی استان کمال همکاری را با متقاضیان وام ازدواج دارند و پس از دریافت کد رهگیری، تعیین شعبه و تحویل مدارک متقاضیان می‌توانند در اسرع وقت وام خود را از شعبه تعیین شده دریافت کنند.

انتهای پیام/