معرفی متخلفان دپوی غیر مجاز کود مرغی شهرستان بهار به دادگاه

​رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار گفت: در صورت مشاهده دپوی غیر مجاز کود مرغی و مجهول المالک بودن آن مراتب به مراجع قضایی اعلام و پس از اخذ دستور ، توسط شهرداری جمع آوری می شود.

به گزارش ایوا به نقل از ایانا، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهار با اعلام این مطلب افزود: استفاده از کود مرغی توسط کشاورزان این شهرستان یکی از معضلات محیط زیستی است که مردم شهرستان بهار با آن دست به گریبان هستند.

  وی افزود: دپوی کود مرغی باعث انتشار بوی نامطبوع ، هجوم حشرات موذی ، جاری شدن شیرابه ، آلودگی میکروبی بالا و آلودگی آب های زیر زمینی و خاک را فراهم و این محیط شرایط مساعدی برای تکثیر و تداوم عوامل بیماری زا مهیا می کند که از طریق باد و آب و پرندگان به سایر نقاط منتقل می شود.

  پارچیان تاکید کرد: طی هماهنگی به عمل آمده با دادستان شهرستان بهار مقرر شده در صورت مشاهده دپوی غیر مجاز کود مرغی و مجهول المالک بودن آن مراتب به مراجع قضایی اعلام و پس از اخذ دستور ، توسط شهرداری جمع آوری شود.

  وی اضافه کرد: ضروری است کشاورزان منطقه از طریق سازمان جهاد کشاورزی به استفاده از کود های گرانوله و استریلیزه شده ترغیب ، و کامیون های حمل کننده کود فله ای در مبادی ورودی و راه های مواصلاتی به این شهرستان توسط پلیس راهور کنترل و در صورت نداشتن مجوزهای بهداشتی از ورود و خروج آنها جلوگیری شود.

  وی در پایان از صدور  اخطاریه های زیست محیطی به متخلفین در سال ۹۸ خبر داد و گفت: تعدادی از این افراد با تذکر کتبی نسبت به جمع آوری اقدام و تعدادی نیز که توجهی به این اخطاریه ها نداشتند به مراجع قضایی معرفی شدند که حکم آنها به زودی صادر خواهد شد.

انتهای پیام/