سید حمید طهائی

سید حمید طهائی متولد سال ۱۳۳۱ شهرستان بهار (روستای یاغشیبه “حسین آباد عاشوری”)،تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در همدان گذراند و دو سال بعد از اخذ دیپلم به دانشسرای راهنمایی تحصیلی همدان رفت و در رشته ریاضی فوق ‌دیپلم گرفت. سپس در دانشگاه تهران در رشته علوم تربیتی با گرایش اقتصاد مدرک کارشناسی خود را گرفت.

طهایی بعدها کارشناسی ارشد را با گرایش مدیریت نیروی انسانی از مرکز آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گرفت. کارشناس دفتر اجتماعی استانداری همدان، معاون اداره اجتماعی و سرپرست اداره اجتماعی همدان، مشاور اقتصادی استاندار همدان و معاون سیاسی استانداری همدان از سوابق مدیریتی طهایی در استانداری همدان بوده است.

وی سال ۱۳۶۶ به استان مرکزی رفت و معاون سیاسی استاندار آنجا شد و همزمان قائم‌مقام استاندار بود. بعد از آن در ۲۷ شهریورماه سال ۱۳۶۷ استاندار استان مرکزی شد و تا مهرماه ۶۸ در آنجا ماند. وی در دولت اکبر هاشمی رفسنجانی، از سال ۱۳۶۸ هم به مدت هشت سال تا سال ۱۳۷۶، استاندار سمنان شد و پس از “محمود احمدی نژاد”، از هفتم آبان ماه سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۱ استاندار اردبیل شد.

طهایی سپس از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ به قم دعوت شد و سه سال استاندار آنجا بود. بعد از آن در زمان وزارت پورمحمدی در وزارت کشور مشاور وی شد و در نهایت هم به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی رفت و از آنجا مأمور شد که رئیس کمیسیون اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد. طهایی، چندی پیش، پس از ۳۰ سال و پنج ماه خدمت دولتی بازنشسته شد و اما مدتی کوتاه استاندار استان البرز در دولت یازدهم بودند.

انتهای پیام/