یوسف عبدی نژاد

یوسف عبدی نژاد نقاش بهاری است که نگارگری (نقاشی ایرانی) را از سال ۱۳۷۴ شروع کرد.

نخستین موفقیتی که در زمینه نگارگری کسب کرد مربوط است به سال ۱۳۷۷ که با کسب مقام نخست استان در رشته «نقاشی ایرانی» به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان کشور در شیراز راه یافت.
موفقیت بعدی که برای وی در عرصه نگارگری رقم خورد کسب مقام نخست کشور با تابلو «ضربت خوردن امام علی (ع)» در مسابقات سراسری «علی گویان» که برگزار کننده آن ستاد بین المللی غدیر در سال ۱۳۷۹ بود.
در همین سال اثر «آتش» با موضوع «نماز شب» در مسابقه و نمایشگاه یازدهمین اجلاس سراسری نماز حائز رتبه ممتاز کشور شد.
آثار نگارگری یوسف عبدی نژاد در دیداری که در سال ۱۳۸۰ با «استاد محمود فرشچیان» که همزمان با افتتاح موزه ایشان در کاخ موزه سعدآباد اتفاق افتاد، مورد استقبال و توجه ویژه استاد محمود فرشچیان قرار گرفت.
در سالهای اخیر تعدادی از نویسندگان ایرانی و غیر ایرانی تحلیل هایی را بر برخی از آثار نگارگری وی نگاشته اند.
تعدادی از آثار عبدی نژاد در دانشنامه های مختلف جهان و در بیش از ۳۵ زبان زنده دنیا و ۵۷ مقاله به زبان های مختلف به عنوان رفرنس تصویری مورد استفاده قرار گرفته اند که در صدر همه آنها پرده ضربت خوردن امام علی (ع) است که به عنوان مرجع تصویری حادثه ضربت خوردن امیرالمومنین و شهادت ایشان مطرح است و هم اکنون در بسیاری از سایت های معتبر جهان از آن استفاده شده که از جمله آنها میتوان به درج تصویر و تحلیل این اثر که به قلم «سامر قحطان القیسی» نگاشته شده است در سایت رسمی حرم مطهرکرد. حسین (ع) اشاره کرد.
از مهمترین این آثار میتوان به:
ضربت خوردن امام علی (ع)، آب، آتش، نوروز، معراج اشاره کرد.

برخی از آثار این هنرمند :

نام اثر: آب (عباس بن علی بن ابی طالب (ع) در کنار نهر فرات)
تاریخ خلق اثر: ۱۳۸۳

تابلو نوروز
تاریخ خلق اثر: ۱۳۷۵

تابلو ضربت خوردن امیرالمومنین (ع)
تاریخ خلق اثر: ۱۳۷۵
نام اثر: آتش
تاریخ خلق اثر: ۱۳۷۹
انتهای پیام/