مکانیزه شدن کشاورزی در شهر بهار یک دستاورد مهم بعد از انقلاب است


مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار گفت: در حال حاضر کشاورزی در شهرستان بهار به طور کاملا مکانیزه انجام می‌شود که در طول ۴۰ سال گذشته شکل گرفته است.

به گزارش ایوا هوشنگ کرمی امروز در گفت‌و‌گو با نافع با بیان اینکه میران تولید کشاورزی این شهرستان نسبت به سال‌های قبل از انقلاب بیش از ۵ برابر شده است، اظهار کرد:  بیش  از ۲۰ هزار هکتار از اراضی سطح شهرستان زیر پوشش آبیاری تحت فشار هستند.

وی با اشاره به اینکه کشت مکانیزه در ۴۰ سال گذشته به طور کامل اجرایی شده است، افزود: در کشاورزی همه دستگاه و ادوات  کاشت، داشت  و برداشت توسط دستگاه‌های مکانیزه انجام می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار با بیان اینکه  ۶۷ واحد صنایع تبدیلی و نگهداری  و سردخانه در شهرستان احداث شده است تصریح کرد: بیش از ۶۵۰ هزار تن انواع محصولات در شهرستان بهار نگهدای و تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرستان بهار در تولید مرغ گوشتی و شتر مرغ رتبه اول استان را دارد، گفت: سالیانه در توزیع نهاده یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۳۰۰ تن بذر اصلاح شده توزیع شده  و  ۶ هزار تن کود نیز سالانه بین کشاورزان توزیع می‌شود.

کرمی با تأکید بر اینکه کشاورزی حفاظتی در ۱۰ سال گذشته در بهار آغاز شده، خاطرنشان کرد: در  ۹ هزار هکتار از اراضی شهرستان، کشاورزی حفاظتی اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پنج واحد قارچ خوراکی و ۶ واحد گلخانه  در شهرستان فعال است، گفت:  بیشترین میزان قارچ استان که حدود یک هزار و ۲۰۰ تن در سال بوده در شهرستان بهار تولید می‌شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان بهار با بیان اینکه در حال حاضر  ۶ هزار هکتار  در سال زیر کشت سیب زمینی  می‌رود، اظهار کرد:  البته این میزان سطح زیر کشت نسبت به سال‌های گذشته به دلیل کمبود آب و مسائل زیست محیطی کاهش یافته اما بهره‌وری و تولید محصول  افزایش یافته است به طوری که  سالانه ۲۴۰ هزار تن سیب زمینی توسط کشاورزان بهاری تولید می‌شود.

انتهای پیام/