نخستین جشنواره اسب اصیل عرب در شهرستان بهار برگزار می‌شود
رئیس هیئت سوارکاری استان همدان گفت: نخستین جشنواره سراسری اسب اصیل عرب تیر ماه امسال به میزبانی شهرستان بهار برگزار می‌شود.

به گزارش ایوا وحید برقعه‌ای در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم با بیان این که همدان خاستگاه اسب اصیل عرب است اظهار داشت: مری لیلی قراگوزلو بنیانگذار پرورش اسب اصیل در روستای ورکانه همدان بود.

وی افزود: پرورش اسب اصیل طرفداران مخصوص خود را دارد و در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تا استان‌های غربی، جنوبی و مرکزی ایران از جمله یزد، اصفهان، لرستان و همدان پرورش اسب اصیل رونق دارد.

برقعی با بیان این که شهرستان رزن  یکی از پایگاه‌های مهم پرورش اسب اصیل عرب در ایران است گفت:  مرکز پرورش اسب اصیل عرب در شهرستان رزن ۱۵ سال است که در این زمینه فعالیت دارد و در نوع خود در کشور بهترین است.

وی با اشاره به این که رویداد همدان_۲۰۱۸ فرصت مناسبی است تا ظرفیت‌های موجود در همدان به ویژه در بخش ورزش سوارکاری و پرورش اسب به سطح کشور و جهانیان معرفی شود گفت: هیئت سوارکاری با غنیمت شمردن این فرصت با فدراسیون سوارکاری رایزنی کرد و میزبانی نخستین جشنواره ایکائو در زمینه مسابقه نمایش زیبایی اسب اصیل عرب را بر عهده گرفت.

برقعی عنوان کرد: این جشنواره از تاریخ ششم تا هشتم تیر ماه امسال با گرامیداشت یاد مری لیلی قراگوزلو در جزیره شادی شهرستان بهار برگزار می‌شود.

برقعی با بیان این که در این جشنواره فعالان پرورش اسب اصیل عرب از سراسر کشور و همچنین کشورهای حاشیه خلیج فارس حضور دارند عنوان کرد: سه داور از کشورهای آلمان، اتریش و هلند در این جشنواره به زیبایی اسب‌ها نمره می‌دهند و مسابقات را قضاوت می‌کنند.

انتهای پیام