وصول ۹۸ درصدی توزیع برق بهار / توسعه شبکه برق شهرستان بهار


مدیر توزیع نیروی برق شهرستان بهار گفت: در حوزه وصول مطالبات، ۹۸ درصد وصول داشتیم که نشان از همراهی مردم با اداره برق در شهرستان را دارد.

به گزارش ایوا بهار به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان، شیرزاد جمشیدی در دیدار جعفری نماینده مردم شهرستان بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد شرکت برق استان و کسب رتبه های برتر در شاخص های ارزیابی اظهار داشت: درشهرستان بهار طی سال گذشته ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان برای طرح های بهسازی و توسعه شبکه برق روستایی هزینه شده است.

وی با اشاره به هزینه کرد ۱۶۰ میلیون تومان برای احداث شبکه برق متقاضیان جدید افزود: نصب ۱۱۰ دستگاه روشنایی معابر جدید با ۵۲ میلیون تومان اعتبار و تبدیل ۳۲۷ کنتور آنالوگ به دیجیتال با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان از دیگر اقدامات انجام شده در شهرستان بهار است.
مدیرعامل توزیع برق همدان افزود: در مجموع حدود ۷ میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت ها، جذب مشترکان جدید و توسعه روشنایی معابر طی سال ۹۸ در شهرستان بهار هزینه شده است.
وی با بیان اینکه ما در هر دو شهرستان به نحو چشمگیری بهبود شاخص داشتیم، عنوان کرد: این شاخص ها شامل کاهش تلفات، کاهش خاموشی، مدیریت مصرف، کاهش پیک بار و وصول مطالبات است.
جمشیدی با اشاره به هزینه کرد ۸ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان در شهرستان کبودرآهنگ طی سال گذشته ابراز داشت: از این اعتبار ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در راستای طرح های مقاوم سازی، بهسازی و توسعه شبکه روستایی بود.
وی با بیان اینکه در بحث احداث شبکه متقاضیان جدید در شهرستان کبودرآهنگ طی سال گذشته ۱۶۹ میلیون تومان هزینه شد، گفت: تعویض ۱۷۰ دستگاه چراغ روشنایی معابر برای بهینه سازی معابر با ۵۰ میلیون تومان و تعویض کنتورهای معیوب به تعداد ۳۶۰ دستگاه کنتور و تبدیل آنها به کنتور دیجیتال نیز با اعتبار یک میلیارد تومان انجام شد.
وی ادامه داد: در شهرستان کبودرآهنگ با توجه به گستردگی شبکه توزیع، دفاتر برق روستایی نیز در منطقه دایر شده تا از تردد مردم به مرکز شهر کاسته شود.
مدیرعامل توزیع برق همدان افزود: درآمد شرکت توزیع بر اساس فروش انشعاب و انرژی تأمین می شود که با توجه به شیوع بیماری کرونا در این امر خلل وارد شده و فروش و وصول شرکت به طور چشمگیری کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه تلاش شد تا با راه اندازی سامانه خوداظهاری ،قرائت کنتور مشترکان از راه دور انجام شود، افزود: متاسفانه درصد کمی از همشهریان از این امر استقبال کردند.
جمشیدی با اشاره به اینکه از اردیبهشت امسال وضعیت عادی شد و توانستیم به هدفگذاری برسیم، گفت: با همکاری مشترکان و تلاش همکاران وصولی شرکت در اردیبهشت ماه به ۱۰۲ درصد رسید.
وی ادامه داد: امیدواریم با حمایت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بتوانیم از اعتبارات بخش گاز و نفت و توازن بهره ببریم و با تخصیص این اعتبارات و اعتبار شهرستانی خدمات بهتر و مطلوب تری به مشترکان برق استان ارایه کنیم.
مدیرعامل توزیع برق همدان ابراز داشت: جابه جایی تیرهای برق در روستاها و بحث فیدرهای چاه های کشاورزی از جمله مواردی است که با پیگیری نمایندگان مردم فشارهای وارد شده بر شرکت کمتر می شود.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان بهار نیز در ادامه با بیان اینکه این شهرستان در بحث کاهش تلفات رتبه اول شرکت را با ۴٫۳ درصد دارد، گفت: در حوزه وصول مطالبات، ۹۸ درصد وصول داشتیم که نشان از همراهی مردم دارد.
حمید طهماسبی خو افزود: در شهرستان بهار سه نیروگاه از جمله دو نیروگاه دیزلی و یک نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی آرد سینا فعال است که در زمان پیک بار به تولید استان کمک شایانی می کند.
وی با بیان اینکه در صیانت از حقوق شهروندی نیز توزیع برق شهرستان بهار سه سال پیاپی رتبه برتر شهرستان را دارا بوده است، عنوان کرد: با توجه به وجود چهار شهرک صنعتی در این شهرستان که شامل ۲۵ درصد صنعت استان می شود، تعامل با صنعتگران از اولویتهای اصلی ماست.
مدیر توزیع نیروی برق شهرستان بهار تصریح کرد: در بحث جذب اعتبارات ۹۵ درصد اعتبارات سرمایه ای را جذب کردیم و کمترین بدهی را به پیمانکاران در سطح استان داریم.
وی تأکید کرد: کمبود نقدینگی و جابجایی شبکه های توزیع شهری و روستایی و هماهنگی متولیان کار از جمله مشکلاتی است که با آنها مواجه هستیم.


انتهای پیام/