۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال زکات در بهار جمع آوری شد
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد همدان گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۴۸ میلیارد ریال زکات در سطح این استان جمع آوری شد که در زمینه های کمک به محرومان و ساخت طرح های عمرانی همچون مسجد و حسینیه هزینه می شود.

به گزارش ایوا جمشید محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: مردم شهرستان بهار با پرداخت ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بیشترین زکات را در سطح استان پرداخت کردند.
وی با اشاره به اینکه در ۶ ماه نخست سال گذشته ۳۶ میلیارد ریال زکات در سطح استان جمع آوری شد اظهار داشت: امسال مردم استان ۳۳ درصد بیشتر نسبت به سال گذشته زکات پرداخت کرده اند.
محمدی با بیان اینکه امسال ۵۹ درصد از برنامه های این واجب الهی محقق شده است پیش بینی کرد: تا پایان سال بیش از ۹۰ میلیارد ریال زکات در سطح استان جمع آوری شود.
وی افزود: ۸۲۵ روستا در استان مشمول پرداخت زکات هستند که از ابتدای سال بیش از هشت میلیارد ریال زکات در این روستاها جمع آوری شد.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان اظهار داشت: از زکات جمع آوری شده در سال ۹۷ نزدیک به ۴۲ میلیارد ریال برای کمک به محرومان در جهت تامین معیشت، مسکن و جهیزیه هزینه شده است و ۶ میلیارد یال نیز برای ساخت طرح های عمرانی مانند ساخت مسجد، حسینیه و غسالخانه پرداخت شده است.
وی گفت: پرداخت زکات واجب، شامل زکات بدن، فطر و مال می شود و زکات مستحبی نیز محصولات کشاورزی و باغی را دربرمی گیرد.
بر اساس آخرین آمارهای منتشر شده، حدود ۴۹ هزار خانواده نیازمند شامل ۸۶ هزار نفر به صورت مستمر از کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان خدمات دریافت می کنند.
۹۹۰۴/۲۰۸۷

انتهای پیام