کد خبر : 3078
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۸

تزریق ۹۴ هزار دز واکسن کرونا در شهرستان بهار

تزریق ۹۴ هزار دز واکسن کرونا در شهرستان بهار
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان از تزریق یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۵۰ دز واکسن کرونا در همدان تا ۱۹ مهرماه خبر داد.

به گزارش ایوا بهار محمد خزائی با اشاره به روند واکسیناسیون کرونا در استان اظهار کرد: تا ۱۹ مهرماه امسال یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۸۸ دز در نوبت اول و ۴۳۰ هزار و ۷۶۲ دز در نوبت دوم واکسن کرونا در استان تزریق شده که در مجموع یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۵۵۰ دز است.

وی بیان کرد: سهم دانشگاه علوم پزشکی استان در تزریق واکسن کرونا ۹۵۵ هزار و ۸۵۴ دز در نوبت اول و ۴۰۶ هزار و ۳۲۰ دز نیز در نوبت دوم و در مجموع یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۱۷۴ دز بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به تزریق ۴۱۴ هزار و ۹۴ دز در نوبت اول و ۱۶۸ هزار و ۱۷ دز نوبت دوم و در مجموع ۵۸۲ هزار و ۱۱۱ دز در شهرستان همدان خاطرنشان کرد: در اسدآباد ۶۲ هزار و ۹۳۴ دز در نوبت اول و ۲۴هزار و ۴۴۲ دز نوبت دوم و در مجموع ۸۷ هزار و ۳۷۶ دز تزریق شده است.

وی با اشاره به اینکه در نهاوند ۱۰۰ هزار و ۱۴۸ دز نوبت اول و ۴۴ هزار و ۳۵۸ دز نوبت دوم و در مجموع ۱۴۴ هزار و ۵۰۶ دز واکسن کرونا تزریق شده است گفت: در شهرستان ملایر این میزان در نوبت اول ۱۵۴ هزار و ۸۹۵ دز، ۷۵ هزار و۶۰۵ دز نوبت دوم بوده که در مجموع به  ۲۳۰ هزار و ۵۰۰ دز می‌رسد.

خزائی با بیان اینکه ۶۷ هزار و ۱۶۵ دز در نوبت اول و ۲۵ هزار و ۸۸ دز نوبت دوم و  ۹۲هزار و ۲۵۳ دز در مجموع واکسن کرونا در کبودراهنگ تزریق شده است افزود: در شهرستان فامنین این میزان  ۲۱ هزار و ۵۱۱ دز در نوبت اول، ۹ هزار و ۳۱۵ دز نوبت دوم و ۳۰ هزار و ۸۲۶ دز در مجموع بوده است.

وی با بیان اینکه در شهرستان درگزین ۲۶ هزار و ۲۹۳ دز در نوبت اول، ۱۱ هزار و ۱۵۹ دز در نوبت دوم و۳۷ هزار و ۴۵۲ دز درمجموع واکسن کرونا تزریق شده است افزود: در شهرستان رزن این میزان ۴۴ هزار و ۵۴۹ دز در نوبت اول، ۱۷ هزار و ۸۶۵ دز در نوبت دوم و ۶۲ هزار و ۴۱۴ دز در مجموع بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه در تویسرکان ۵۹ هزار و ۵۸۲ دز در نوبت اول ، ۲۸ هزار و ۵۶۹ دز نوبت دوم و در مجموع ۸۸ هزار و ۱۵۱ دز واکسن کرونا تزریق شده است عنوان کرد: سهم شهرستان بهار ۶۷ هزار و ۶۱۷ دز نوبت اول، ۲۶ هزار و ۳۴۴دز نوبت دوم و در مجموع ۹۳ هزار و ۹۶۱ دز بوده است.

وی با تاکید به اینکه آمار تزریق روزانه استان در دز اول ۱۲ هزار و ۹۸۸ دز و در نوبت دوم ۸ هزار و ۴۴۵ دز است گفت: مجموع تزریق روزانه استان ۲۱ هزار و ۴۳۳ دز بوده است.

خزائی تعداد واکسن های توزیعی را یک میلیون و ۶۳۳ هزار و ۲۷۶ دز دانست و افزود: یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۱۷۴ دز میزان مصرفی واکسن‌های توزیعی است که ۲۷۱ هزار و ۱۰۲ دز نیز باقی مانده است.

وی بیشترین میزان واکسن تزریق شده را سینوفارم با یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۲۱۷ دز عنوان کرد و افزود: اسپوتنیک، آسترازنکا، بهارات، کووایران برکت و سوبرانا ۲ به ترتیب دیگر واکسن‌های تزریقی در استان هستند. / فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.