کد خبر : 995
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۱

شهرستان بهار در انتخابات آینده مجلس مستقل می شود

شهرستان بهار در انتخابات آینده مجلس مستقل می شود

شهرستان بهار در انتخابات آینده مجلس مستقل می شود عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: موضوع افزایش تعداد نمایندگان مجلس از تعداد ۲۹۰ نماینده فعلی به ۳۳۰ نماینده، در کمیسیون به تصویب رسیده و به هیات رئیسه مجلس ارائه شده است. به گزارش ایوا اصغر سلیمی در تشریح شیوه افزایش

شهرستان بهار در انتخابات آینده مجلس مستقل می شود
عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: موضوع افزایش تعداد نمایندگان مجلس از تعداد ۲۹۰ نماینده فعلی به ۳۳۰ نماینده، در کمیسیون به تصویب رسیده و به هیات رئیسه مجلس ارائه شده است.

به گزارش ایوا اصغر سلیمی در تشریح شیوه افزایش تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: موضوع افزایش تعداد نمایندگان مجلس از تعداد ۲۹۰ نماینده فعلی به ۳۳۰ نماینده، در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و به هیات رئیسه مجلس ارائه شده است.

وی افزود: از روز چاپ این طرح نمایندگان ۱۰ روز فرصت دارند تا پیشنهادات خود را به هیات رئیسه ارائه کنند و بعد از آن در نوبت قرار می‌گیرد و در صحن مجلس شورای اسلامی بررسی می‌شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا از تعداد نمایندگان حوزه‌های انتخابیه هم کم شده است یا خیر؟ بطور کلی هیچ حوزه انتخابیه‌ای کاهش تعداد نماینده نداشته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اکنون طرح افزایش تعداد نمایندگان چاپ شده و در اختیار نمایندگان قرار گرفته است تا پس از مطالعه، پیشنهادات خود را ارائه کنند.

با افزایش یک نماینده به حوزه انتخابیه بهار و کبودرآهنگ این حوزه به دو حوزه انتخابیه تقسیم می‌شود: حوزه انتخابیه بهار شامل: شهر بهار و بخش های مرکزی، صالح‌آباد و لالچین به مرکزیت شهر بهار با یک نماینده – حوزه انتخابیه کبودرآهنگ شامل شهر کبودرآهنگ و بخش های مرکزی، گل‌تپه و شیرین سو به مرکزیت شهر کبودر‌آهنگ با یک نماینده / خانه ملت

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.