کد خبر : 1459
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۲

پیگیری راه‌اندازی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهر بهار

پیگیری راه‌اندازی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهر بهار
پیگیری راه‌اندازی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در شهر بهار


معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان از پیگیری راه‌اندازی نخستین بیمارستان دندانپزشکی کشور در استان همدان خبر داد.

به گزارش ایوا فرهاد فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به پیگیری راه‌اندازی بیمارستان دندانپزشکی در همدان اظهار کرد: در حال حاضر در کشور موضوعی به نام بیمارستان دندانپزشکی مصوبه وزارت بهداشت نیست اما رئیس علوم پزشکی همدان با معاونت درمان وزارت بهداشت مکاتباتی داشته تا این موضوع مصوب و خدمات بیمارستانی دندانپزشکی تعریف شود.

وی بیان کرد: هفته گذشته با معاون وزارت بهداشت در خصوص راه‌اندازی بیمارستان دندانپزشکی مکاتبه‌ای داشته‌ایم که او نیز از این طرح استقبال کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه شعبه دوم دانشکده دندانپزشکی همدان به عنوان پردیس دوم در بیمارستان آیت‌الله بهاری شهر بهار مستقر شده است گفت: با افتتاح بیمارستان جدید شهرستان بهار، بیمارستان آیت‌الله بهاری در اختیار خدمات دندانپزشکی قرار گرفته که در قالب کلینیک ویژه و شعبه دوم دانشکده آغاز به فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه مشکل عمده بیمارستان این بوده که در وزارت بهداشت خدمات بیمارستانی دندانپزشکی تعریف نشده است گفت: به نوعی کار در استان در این زمینه جلوتر از وزارت بهداشت پیش می‌رود اما نیاز به مصوبه است.

فراهانی با اشاره به اینکه بیماران این کلینیک دارای معلولیت هستند که برای خدمات دندانپزشکی نیاز به بی‌هوشی دارند خاطرنشان کرد: خدمات کلینیک دندانپزشکی در چند فاز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر خدمات تحت بیهوشی در کلینیک ارائه می‌شود گفت: برای کودکان، بیماران خاص مانند افراد ناتوان ذهنی، اوتیسم و افرادی که تحمل دردهای دندانپزشکی را ندارند و مایلند از طریق بیهوشی خدمات دریافت کنند، این خدمات ارائه می‌شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه به دنبال افتتاح بیمارستان دندانپزشکی هستیم خاطرنشان کرد:‌ امیدواریم قبل از عید نوروز این مرکز افتتاح شود.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم خلأ قانونی رفع شود گفت: اکنون این طرح را به صورت کلینیک ویژه دندانپزشکی جلو برده‌ایم که شعبه دوم دانشکده دندانپزشکی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پیام سال 1400 میراث فرهنگی و تاریخی بهار